ZAYIFLAMAK İSTEYENLER İÇİN 20 ÖNERİ

03/08/2018 - Sağlık Güzellik

Zayıflamak, sağlıklı bir şekilde kalıcı kilo vermek için uygulayabileceğiniz bir çok yöntem var. Bu yöntemleri doğru bir şekilde uyguladığınızda korkulu rüyanız olan kilo probleminden kolay bir şekilde kurtulduğunuzu göreceksiniz. Sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilo vermek için uygulamanız gereken yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Zayıflamak İçin Etkili 20 Öneri

1 ) Zayıflamak İçin Düzenli Yürüyüş Yapın:

Yürüyüş yapmak başta bacaklar olmak üzere vücudun üst kısmındaki kasların tamamına yakınını çalıştıran bir spor olarak bilinir. Düzenli olarak yapılacak yürüyüşler vücudun en fazla kas kütlesine sahip bacakları düzenli olarak çalıştıracağı için vücudunuz kısa süre de kilo kaybı yaşayacaktır. ayrıca düzenli olarak yapacağınız aktivite ile sağlıklı bir yaşama sahip olacaksınız.

2 ) Zayıflamak İçin Bisiklet Sürün:

Bisiklet sürmek spor olmanın dışında vücudunuzu ve zihnimizi zinde tutan bir aktivite olarak da görülür. Düzenli olarak bisiklete binerek bacak kaslarını çalıştırmış ve zihin sağlığınızı korumuş olursunuz. Düzenli olarak harcanacak kalori ile sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

3 ) Spor salonları:

Kilo vermek ve zayıflamak için spor salonuna gitmek en ideal çözüm yöntemidir. Spor salonlarında yer alan hocaların temel görevi kilo problemi ile kendilerine gelen kişilerin zayıflamasını sağlamak olduğu için size profesyonel bir şekilde yardımcı olacak, vücudunuzda bulunan yağların yakılması için ideal yöntemleri ve bölgesel zayıflama yöntemlerini size sunarak zayıflamanızı sağlayacaklardır.

Zayıflamak İçin Etkili 20 Öneri

4 ) Zayıflamak İçin Sağlıklı Beslenin:

Beslenmek kilo kontrolü için en doğru yöntemdir. Ancak sağlıklı beslenmediğinizde vücudunuzda yağ birikmeye başlar ve kilo alırsınız. Zayıflamak için ne kadar spor yapsanız da sağlıklı beslenmediğiniz için kilo vermeniz zorlaşacaktır. Burada yapılması gereken en önemli şey sağlıklı ve doğru beslenmektir. Abur cubur yemekten kaçınmak, endüstriyel ürünler yerine doğal ürünler yemek, kalori kontrolü yapmak ve doğru beslenme ile spor yapmadan da zayıflayabilirsiniz. Eğer zayıflamanın yanında fit bir vücudunuz olmasını istiyorsanız sağlıklı beslenmeyi spor ile desteklemeniz gerekecektir.

5 ) Diyet:

Diyet, sağlıklı bir zayıflama süreci için çok gereklidir. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak ve alacağınız kaloriyi günden güne azaltmak için diyet yapmalısınız. diyet yaparken dikkat edeceğiniz en önemli detay vücudunuz ile ilgili en doğru diyeti uygulamaktır. Bölgesel zayıflamak veya yağ yakmak için farklı diyet türleri olduğundan bir diyetisyen yardımı alarak diyet yapmalısınız. Diyet seçimi kadar diyete sadık kalmak ta çok önemlidir. Diyete sadık kalarak kendinizi inandırmalı, günlük almanız gereken kalori miktarının üstüne çıkmamalısınız.

Zayıflamak İçin Etkili 20 Öneri

6 ) Zayıflamak İçin Bol Su Tüketin:

Spor yaparken veya diyet yaparken vücudunuz kalori ile birlikte su buharlaştırır. Bu durumda vücudunuz susuz kalır. Vücudun susuz kalması kan içindeki su yoğunluğunu etkiler ve kan şekeri düşmesi dediğimiz olay meydana gelir. Kan şekeri düşmesi sonucu çok acıktığınızı hissedersiniz. Ancak gerçekte acıkmadığınız için alacağınız kalori ekstra olarak vücudunuzda kalacaktır. Bu nedenle gün içinde mutlaka ama mutlaka çok su tüketmelisiniz. Bu sayede zayıflama sürecinde diyete ve spora sadık kalabilir ve sağlıklı olarak zayıflayabilirsiniz.

7 ) Zayıflamak İçin Lifli Besinler Tüketin:

Zayıflama sürecinde lifli besinler tüketmek sizin yararınıza olacaktır. Lifli yapıya sahip besinler hem su tutan vem de sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasını sağlayan besinler olduğu için zayıflama süresince sindirim sistemi sağlığını koruyacaktır. Ayrıca lifli besinlerin sindirilme süreleri uzun olduğu içinde acıkma süreniz uzayacak ve ara öğün almak zorunda kalmayacaksınız. Bu nedenle lifli besinler tüketmeye özen göstermelisiniz.

8 ) Zayıflamak İçin Öğünleri Azaltın:

Zayıflamak için illaki spor yapmak zorunda değilsiniz. Zayıflamak için öğünleri azaltmanız da yeterli olacaktır. Bir kaç kilo fazlam var diye düşünüyorsanız günlük öğün miktarını azaltarak da zayıflayabilirsiniz. Günlük öğün miktarını dörtte bir oranında azalttığınızda her öğünden bir çeyrek az yiyecek ve gün sonunda aslında bir öğün kadar yememiş olacaksınız. Bu durumu 11 gün devam ettirdiğinizde artık doyma miktarınız azalmış olacaktır.

9 ) Hareketli Yaşam:

Zayıflamak ve sağlıklı olmak için hareketli bir yaşam tarzına sahip olmak gereklidir. Gün içinde evinizde aerobik hareketler yapabilir, evin içinde yürüyebilir, markete manava giderken araç kullanmak yerine yürüyüş yapmayı tercih edebilir, işe giderken yürüyebilir, asansör kullanmak yerine merdiven çıkabilirsiniz. Kısacası hareketli bir yaşam tarzınız olursa hareket ettiğinizde kalori yaka ve vücudunuzda yap birikmesini de önlemiş olursunuz.

Zayıflamak İçin Etkili 20 Öneri

10 ) Zayıflamak İçin Gereksiz İlaç Kullanmayın:

Gereksiz yere kullanacağınız tıbbi ilaçlar vücudunuzda özellikle karaciğerde depolanacağı için sizde aşırı bir yeme isteği oluşturacaktır. Bu durumda acıkmadığınız halde yemek yemek zorunda kalacaksınız ve kilo alacaksınız. Zayıflamak için doktorların zorunlu olarak almanızı istedikleri ilaçlar dışında ilaç kullanmamalısınız.

11 ) Zayıflamak İçin Kan Şekeri Düzenini Sağlayın:

Kan şekeri sağlığınızın düzenli olmasını sağlayan bir etkendir. eğer kan şekeriniz sürekli düşüyorsa sağlığınız ile ilgili olarak bir probleminiz var demektir. kan şekerini düzenlemek için yapay şeker tüketiminden kaçınmalı, sürekli acıkmak zorunda kalmamalısınız. Kan şekerinizi yükseltmek için alacağınız yapay şeker sindirildikten sonra kan şekeriniz ani olarak düşecek ve vücudunuzun istediği şeker düzeyini oluşturmak için tekrar yemek yemek zorunda kalacaksınız.

12 ) Zayıflamak İçin Beyazlardan Uzak Durun:

insanların kilo almasının en önemli sebebi beyaz un tüketimi, beyaz şeker tüketimi ve tuz tüketimidir. Üç beyaz olarak adlandırılan bu besinler insanların kilo almasına neden olur.

13 ) Yağ Tüketmeyin:

Zayıflamak için tüketeceğiniz gıdalara dikkat etmeniz gereklidir. Özellikle zayıflama sürecinde yağ tüketmemeli, karbon hidrat içerikli besinleri belirli oranlarda tüketmelisiniz. Fazla tüketilen yağ enerji gereksinimi hainde yakılacağından vücuttaki yağlar olduğu gibi kalacaktır.

14 ) Zayıflamak İçin Diyetisyene Başvurun:

Sağlıklı bir şekilde zayıflamak için doğru adrese gitmelisiniz. Zayıflama ve sağlıklı kilo verme konusunda eğitim almış diyetisyenlere giderek kalıcı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

15 ) Zayıflamak İçin Protein Tüketin:

Protein enerji bakımından en zengin gıdadır. Bu nedenle zayıflama sürecinde bol bol et, balık, tavuk gibi protein içeriği zengin besinler tüketmelisiniz. Böylece uzun süreli sindirim ile tokluk sürenizi uzatacak ve daha az öğünler tüketmiş olacaksınız.

Zayıflamak İçin Etkili 20 Öneri

16 ) Zayıflama İlaçları Kullanmayın:

piyasa da çok sayıda bulunan ve zararlı olduğu bilinen zayıflama ilaçları kullanmamalısınız. Zayıflama ilaçları metabolizma işleyiş düzenini bozduğu için kalıcı hasarlara yol açabilir.

17 ) Detoks :

Detoks, zayıflama süreci için vücut direncini kıran ve vücudunuzu zayıflamaya hazırlayan doğal bir takviye yöntemidir. detoks yaptırarak alt yapı oluşturabilir, sağlıklı bir şekilde zayıflayabilir ve kalıcı zayıflama için vücudunuzu hazırlayabilirsiniz.

18 ) Zayıflamak İçin Yemeklerden Önce Su İçin:

Yemek yemeden önce içeceğiniz bir bardak su ile midenizde bir şişkinlik oluşturabilir ve öğünlerinizin daha az olmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede öğün miktarını azaltarak alacağınız kalori miktarınıda düşürmüş olursunuz.

19 ) Zayıflamak İçin Limonlu Ilık Su İçin:

Sabahları aç karnına içeceğiniz bir bardak limonlu ılık su ile tokluk hissi oluşturabilir, vücudunuzun tok kalmasını sağlayarak daha az öğün tüketebilirsiniz. Limonlu ılık su ayrıca C vitamini açısından zengin olacağı için vücut direncinizin de yüksek olmasını sağlayarak hastalık etkenlerine karşı sizi koruyacaktır.

20 ) Vitamin Takviyesi:

sağlıklı bir şekilde zayıflayabilmek için doktor kontrolüne vitamin hapları alarak vitamin takviyesi yapabilirsiniz. Vitamin takviyesi ile zayıflama döneminde vücudunuzun ihtiyacı olan eksikliği de gidermiş olursusnuz.


Paylaş:
Facebook Twitter WhatsApp Google+