İbrahim Saraçoğlu Göbek Eritme Kürü ve Diğer Bitkisel Yöntemler

07/09/2018 - Sağlık

Göbek yağları, birçok insanın baş belası olan ve görüntü bozmasının yanında sağlık açısından da hiç faydalı olmayan bir durumdur. Göbek bölgesinde oluşan yağlar, kadınlar kadar erkeklerin de problemi olmakta ve beraberinde ciddi hastalıklar meydana getirmektedir.

Göbek bölgesindeki yağların çok olması, kalp hastalıklarını, şeker hastalıklarını, felç geçirme riskini ve kalp krizi geçirme riskini büyük ölçüde arttırmaktadır. Bu nedenle göbek bölgesinde yağ artışı olması ile ölüm riskinin artması doğru orantıda olmaktadır.

Göbek ve basen bölgesindeki yağlanmalar, inatçı sayılan yağlar arasında yer alıp, eritilmesi biraz zor olmaktadır. Bu nedenle bu bölgelerdeki yağların azaltılması için uzun bir süre emek sarf etmeli ve sabırlı olunmalıdır.

İbrahim Saraçoğlu’nun göbek yağlarını eritmede yardımcı olabilecek göbek eritme kürü bulunmaktadır. Ancak bu kür, düzenli olarak yapıldığında sonuç vermektedir.

İbrahim Saraçoğlu'ndan Göbek Yağını Eritmede Kullanılan Kür

İbrahim Saraçoğlu, göbek ve bel çevresi yağlarından kurtulmak için bir kür geliştirmiş olup, bunu da her fırsatta dile getirmektedir. Bu kür için kullanılacak olan malzemeler; yarım limonun suyu, 1 çay kaşığı kadar pul biber ve 3 yemek kaşığı kadar yoğurttan oluşmaktadır.

Yapılışı: Bütün malzemeler bir kâsenin içine alınarak karıştırılır ve gece yatmadan 3 saat öncesinde yenilmelidir. Bu kür uygulandıktan sonra kişin hiçbir şekilde başka bir yiyecek ve içecek içmemesi gerekmektedir.

Göbek Eritmek İçin Tavsiyeler ve Göbek Eritme Kürleri

Kür yendikten sonra sadece 3-4 bardak kadar yavaş içilmesi koşulu ile su içilebilmektedir. Göbek eritme kürünün faydası en az 2 hafta düzenli olarak kullanıldıktan sonra görülmektedir.

Göbek Eritmek İçin Tavsiyler

  • Göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak için sabah uyanır uyanmaz aç karnına maydanoz ve limon yenilmelidir. Maydanoz ve limonun her sabah aç karna tüketilmesi, bağırsakların çalışmasını teşvik eder ve fazla kilolardan kurtulmaya yardımcı olmaktadır.
  • Göbek ve bel çevresindeki yağlardan kurtulmak için doğal domates suyu içilebilmektedir. Domates suyu, isteğe bağlı olarak öğleden önce aç veya tok karnına içilebilmektedir. Bir ay boyunca domates suyu içilmesi sonucunda göbek yağları, büyük ölçüde erimektedir. Ancak dikkat edilmesi gereken durum; domates suyunun katkı maddesi olmadan hazırlanmış olması ve doğal olması gerekmektedir. Her sabah, taze olarak yapılması tavsiye edilmektedir.
  • Göbek eritmek için gerekli olan diğer bir durum ise egzersiz yapmaktadır. Sürekli oturmak ve hareketsiz kalmak göbek yağlarının katlanmasına neden olacağı için, göbek yağlarını harekete geçirecek egzersizler yapılmalıdır.

Göbek Eritmek İçin Farklı Kür Tarifleri

Lahana Kürü: Göbek eritmek için lahana ile yapılan kürlerden etkili olmaktadır. Bu kürde kullanılacak olan malzemeler; 4 tane taze lahana yaprağı, yaklaşık olarak 25 dal kadar maydanoz, 1 tane limon ve 2 su bardağı su olmaktadır.

Yapılışı: Lahana kürünün her gün taze olarak yapılması ve tüketilmesi gerekmektedir. Bir gün önceden yapılan lahana suyunun içilmesi doğru değildir ve etkili olmamaktadır. İlk önce, su bir tencere içinde kaynatılır ve kaynayan suyun içine lahana yaprakları eklenmektedir.

Lahanayla beraber 3-5 dakika kadar su kaynatılır ve içine maydanozlar eklenir. Maydanozların da suya eklenmesiyle beraber özdeşleşmesi için 3-5 dakika daha su kaynatılır. Kaynama işlemi bittikten sonra tencere ocaktan alınarak soğumaya bırakılır.

Göbek Eritmek İçin Tavsiyeler ve Göbek Eritme Kürleri

Ilıklaşan karışım, süzüldükten sonra için limon suyu eklenerek günde 2 veya 3 kere olmak koşulu ile içilebilmektedir. Lahana kürü, isteğe bağlı olarak aç veya tok tüketilebilmektedir. Lahana kürü her gün taze olarak yapılarak içilmesi gerekir ve toplamda bu kür 3 hafta kadar yapılmalıdır.

Zerdeçallı Kür: Zerdeçal ve limon ile yapılan kürde göbek yağları hızlı bir şekilde yakılmaktadır. Zerdeçal, birçok yönde faydası bulunan, karaciğerdeki yağları eritmesiyle bilinen şifalı bir bitkidir. Zerdeçallı kürde kullanılacak malzemeler; bir tane limonun yarısı, 3 yemek kaşığı az yağlı yoğurt ve yarım çay kaşığı kadar zerdeçal olmaktadır.

Yapılışı: Bütün malzemeler bir kâseye konularak karıştırılır ve yatmadan yarım saat önce tüketilir.

Yoğurtlu ve Peynirli Kür: Yoğurt ve peynirle yapılan bu kürde hem protein alınacak hem de göbek yağları eritilebilecektir. Yoğurtlu ve peynir küründe kullanılacak malzemeler; 1 kâse yağsız veya ev yapımı yoğurt, 1 parça yağsız peynir, 1 tane kabak, 1 çay kaşığı pul biber ve 1 avuç fındık olmaktadır.

Yapılışı: Kabak ve peynir bir kabın içine rendelenir ve daha sonra bir kâse yoğurdun içine eklenir. Fındıklar bir havan yardımıyla dövülerek yoğurdun içine karıştırılır ve en sonda pul biber karışıma eklenerek, karışım hazır hale getirilir.

Mangolu Kür: Mango meyvesi kullanılarak yapılan bu kür de göbek ve bel çevresindeki yağların erimesine yardımcı olmaktadır. Mangolu göbek eriten kürde kullanılacak olan malzemeler; 1 tutam zencefil, 1-2 havuç ve yarım mangodur.

Yapılışı: Mangonun ve havuçların kabukları soyularak, taze zencefil ile beraber katı meyve sıkacağından geçirilerek kür hazırlanır. Oluşan kür, gece yatmadan önce bir bardak su ile beraber tüketilmelidir. Bu kürün 1 hafta boyunca düzenli kullanılması yeterli olacaktır.

Göbek Eriten Bitkisel Ürünler

Yağ yakılmasını hızlandıran ve göbek çevresindeki yağlardan kurtulmayı sağlayan şifalı bitkisel ürünlerden ilki zencefil olmaktadır. Zencefilin çayının yapılarak düzenli olarak tüketilmesi sonucunda zayıflamak mümkündür.

Zencefil çayı; bir yemek kaşığı bal, 4 su bardağı su, bir limon ve zencefil ile yapılmaktadır. Bir demlik veya cezveye su eklenerek kaynatılır. Daha sonra suyun içine zencefil atılarak 5-10 dakika kadar daha kaynamasına müsaade edilir.

Gerekli kaynama gerçekleştikten sonra, zencefilli su ocaktan alınır ve üzerine limon ve bal eklenerek tüketilir. Zencefil çayı, günde 2-3 bardak kadar içildiğinde metabolizmayı hızlandırıcı etki yaratmaktadır.

Göbek yağlarla mücadelede etkili olan diğer bitkisel ürünlerden biri de limonlu sudur. Bir bardak suyun içine bir limonun suyu sıkılarak aç karnına içildiğinde vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olmaktadır.

Limonlu su yapılırken suyun ılık olmasına özen göstermeli ve limonlu içildikten 30 dakika sonraya kadar bir şey yiyip içilmemelidir. Limonlu su metabolizmayı da çalıştırarak karaciğerdeki toksinleri atmaya yardımcı olur.

Göbek eritmek ve bunu yaparken vücudu çeşitli hastalıklardan korumak isteniyor ise uygulanacak bitkisel ürünlerden biri sarımsaktır. Sarımsak, obezitenin önlenmesini sağlar, tansiyonu dengeler ve vücutta yağ yakılmasını sağlamaktadır.

1 bardak suyun içine 3 diş sarımsak ve 1 adet limonun suyu sıkılarak karıştırılır ve 2 hafta boyunca içilir. Yenilebiliyor ise sarımsağı ezip çiğneyerek de tüketilebilmektedir. Ancak sarımsağın aç karnına uygulanması ve 2 hafta boyunca düzenli yapılması gerekmektedir.

Sindirim sistemine yardımcı olan bitkisel ürünlerden biri de kızılcık suyudur. 7 bardak kadar suyun içine 1 bardak kızılcık suyu atılır veya aç-tok karnına fark etmeden tüketildiğinde göbek yağlarını eritmektedir.

Bu karışım gün içinde istenilen saatlerde içilebilmektedir. Kızılcık suyu aynı zamanda karaciğerdeki toksinlerin atılmasına da yardımcı olmaktadır.

Kürler Uygulanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yukarıdaki kürlerin hepsinin hamileler tarafından kullanılması önerilmemektedir. Aynı zamanda emzirme döneminde olan annelere de olası bir yan etki nedeniyle uygulanması tavsiye edilmemektedir.

Mide ve gastrit problemleri yaşayan kişilere, kürlerde kullanılan pul biber ve zerdeçal iyi gelmeyeceğinden, kullanmaları önerilmemektedir.

Kürlerin etkisinin arttırılması için bağırsakların çalışmasına yönelik olarak sabah uyanır uyanmaz aç karnına bir adet kuru kayısı tüketilebilmektedir. Ayrıca bu kürler uygulanırken günde en az 8 bardak kadar su tüketilmeli, vücudun susuz kalması önlenmelidir.

Unutulmamalıdır ki, hiçbir zaman sadece bir kür uygulanarak kilo verilmez. Kürler, kilo vermede ve yağ yakmada yardımcı olurlar ancak kilo verilmesi için gün içinde hareket etmek, egzersiz yapmak, su içmek, bol yeşillik yemek ve zararlı besinlerden uzak durmak gerekmektedir.


Paylaş:
Facebook Twitter WhatsApp Google+