DİRİLİŞ ERTUĞRUL OYUNCULARI

02/08/2018 - Aile

Tarihi bir dönem dizi olan ve raitingleri alt üst ederek izlenme rekoru kıran Diriliş Ertuğrul dizisi hem geçmiş dönem tarihimizi gözler önüne eriyor hem de usta oyunculuklar ile oyuncular kendilerini izleyicilere hayran bırakıyorlar. Tarihi bir dönemin gerçeklerini anlatan Diriliş Ertuğrul dizisinde rol alan oyuncular her sezon değişse de genel olarak oyuncu kadrosunu inceleyerek şöyle sıralayabiliriz:

1 ) Engin Altan Düzyatan (Ertuğrul Bey)

Diriliş Ertuğrul Dizi Oyuncuları

Engin Altan Düzyatan; 26 Temmuz 1979 tarihinde İzmir’de dünyaya gözlerini açmış, ortaokul ve lisede eğitimi boyunca ilgi duyduğu tiyatrodan hiç kopmamıştır. Ailesinin İzmir'de ikamet ediyor olması nedeniyle üniversite hayatını İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi tiyatro bölümünde devam ettiren Engin Altan Düzyatan üniversite eğitiminden sonra İstanbul'a gelerek İstanbul'a yerleştir. İlk oyunculuk deneyimini hepimizin bildiği Ruhsar adlı dizi de yaşayan Engin Altan Düzyatan,daha sonra Yeditepe İstanbul, Koçum benim ve Alacakaranlık dizilerinde profesyonel olarak rol almaya başlamıştır. İlk sinema filmi tecrübesini ise Beyza'nın Kadınları filminde yaşayan Engin Altan Düzyatan Cennet ve Mezuniyet filminde de rol almıştır. Kendisini üne kavuşturan dizi olarak Haluk Bilginer gibi isimlerin kadrosunda yer aldığı Sevgili Dünürüm dizisi olmuş, Bir Bulut Olsam, Kapalı Çarşı gibi dizilerde de rol almış, 1 Milyon Canlı Para yarışmasını sunmuştur. Son olarak Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul Bey'i canlandıran Engin Altan Düzyatan çok başarılı bir performans sergilemektedir.

2 ) Ertuğrul Postoğlu (Bahadır Bey)

Diriliş Ertuğrul Dizi Oyuncuları

Diriliş Ertuğrul'a sonradan dahil olan Bahadır Bey, Candar Bey’in kardeşi rolünü üstlenmiştir. Candar Bey'den farklı olarak ata topraklarını savunmayı tercih eden Bahadır Bey, bu düşüncesi nedeni ile kardeşinden kopmuştur.İyi bir şavaşçı olan Bahadır Bey bu hüneri ile SUltanın beğenisini kazanmıştır.Oyunculuk deneyimi bir hayli fazla olan Ertuğrul Postoğlu ilk sinema filmi olarak 2002 yılında Sırlar Dünyası adli sinema filminde rol almıştır. Bu filmin ardından En İyi Arkadaşım, Büyük Buluşma, The İmam, Çemberimde Gül Oya, Selena, Esir Kalpler, Eksi 18, Sevda Çiçeği, Yuvamı Yıkamazsın, Asi, Şefkat Tepe, Bir Zamanlar Osmanlı, Sümela’nın Şifresi, Moskova’nın Şifresi, Herşey Yolunda Merkez dizi ve filmlerinde rol almıştır.

3 ) Orhan Kılıç (Emir Saadettin)

Diriliş Ertuğrul Dizi Oyuncuları

Orhan Kılıç, 19 Ekim 1974 tarihinde Almanya’da doğmuş, Berlin Yüksek Sanatlar Akademisi oyunculuk bölümünden 2000 yılında mezun olmuştur. Türkiye’ye taşınmadan önce Almanya’da Stendal Şehir Tiyatrosu’nda iki yıl oyunculuk yapan ve 2 farklı oyun sergileyen Orhan Kılıç Türkiye'ye geldikten sonra çeşitli tv dizilerinde rol almıştır. Rol aldığı ilk tiyatro oyunu ile en iyi erkek oyuncu ödülü kazanan Orhan Kılıç 2014 yılında Alman ZDF kanalının bir sinema filmi projesi için ailesi ile birliktr Almanya'ya taşınmış, projenin bitmesinin ardından Türkiye'ye dönmüş ve Diriliş Ertuğrul dizisi kadrosuna katılmıştır.

4) Esra Bilgiç (Halime Hatun)

Diriliş Ertuğrul Dizi Oyuncuları

BUNU DA İNCELE

14 Ekim 1992 tarihinde doğmuş olan genç ve güzel oyuncu Esra Bilgiç doğma büyüme Ankaralı olan, tarih tutkunluğu le bilinen, Hacettepe Üniversitesi Arkeoloji bölümü mezunu olan bir oyuncudur. Diriliş "Ertuğrul" dizisinde Halime Hatun'u canlandıran Esra Bilgiç'in ilk oyunculuk deneyimi Diriliş Ertuğrul dizisidir.

5 ) Aslıhan Güner (Karaca Hatun)

Diriliş Ertuğrul Dizi Oyuncuları

İstanbul'da 1987 yılında dünyaya gelen Aslıhan Güner,Barış Manço Kültür Merkezi oyunculuk atölyesinde oyunculuk eğitimi almış, 2002 yılında Sırlar Dünyası adlı sinema filmi ile beyaz perdeye adım atmıştır. Bu projenin ardından Ardından En İyi Arkadaşım ( 2004 ), Büyük Buluşma ( 2004 ), The İmam ( 2005 ), Çemberimde Gül Oya ( 2006 ), Selena ( 2006 ), Esir Kalpler ( 2006 ), Eksi 18 ( 2006 ), Sevda Çiçeği ( 2006 ), Yuvamı Yıkamazsın ( 2007 ), Asi ( 2007 ), Şefkat Tepe ( 2010 ), Bir Zamanlar Osmanlı ( 2012 ), Sümela’nın Şifresi ( 2012 ), Moskova’nın Şifresi ( 2012 ), Herşey Yolunda Merkez ( 2013 ) dizi ve filmlerinde de rol almış ve oyunculuk tecrübesi kazanmıştır. Diriliş Ertuğrul dizisinden önce 2013 yılında yayınlanan Şefkat Tepe dizisinde rol alan genç oyuncu bu projenin ardından bir süre setlerden uzak kalmış ve daha sonrasında Diriliş Ertuğrul dizisine dahil olmuş ve Karaca Hatun rolünü başarı ile taşımıştır.

6) Gürbey İleri (Sancar)

Diriliş Ertuğrul Dizi Oyuncuları

BUNU DA İNCELE

13 Şubat 1988 tarihinde dünyaya gözlerini açan Gürbey İleri, ortaokul ve lise eğitiminden sonra Beykent Üniversitesi Oyunculuk Bölümünden mezun olduktan sonra Arka Sıradakiler dizisinde rol almıştır. Beyaz perde deneyimi ilk olarak Ayakta Kal sinema filmi ile olmuş, daha sonra Kalbim Seni Seçti dizisinde de rol almıştır. TRT 1 de yayınlanan Sevda Kuşun Kanadında dizisinde genç delikanlı Asım rolünü canlandıran Gürbey İleri 2017 yılında Diriliş Ertuğrul dizisi kadrosuna dahil olmuştur. Gösterdiği performans ile kısa zamanda tanınmaya başlayan Gürbey İleri hayran kitlesini de artırmıştır.

7) Hülya Darcan (Hayme Ana)

Diriliş Ertuğrul Dizi Oyuncuları

27 Nisan 1951 tarihinde İzmir'de doğan Hülya Darcan, 1967 yılında henüz 16 yaşlarının başındayken o dönemin en ünlü dergisi olan Ses Mecmuasının Kapak Yıldızı yarışmasında 3. olmuş ve sinema filmlerinden teklif almaya başlamıştır.Bu dönemde Fikret Hakan ve Ekrem Bora'nın baş rollerini paylaştığı Ellerinde Öldüler sinema filminde rol alan Hülya Darcan 1971 yılında Tanju Korel ile evlenerek bir süre sinemadan uzak kalmıştır. Uzun süre ayrı kaldığı setlere Diriliş Ertuğrul dizisi ile geri dönen Hülya Darcan başarılı performansı ile herkesin hayranlığını kazanmıştır.

8) Çağdaş Onur Öztürk (Vasilyus)

Diriliş Ertuğrul Dizi Oyuncuları

BUNU DA İNCELE

16 Ağustos 1979 senesinde dünyaya gelen Çağdaş Onur Öztürk Sivaslı bir ailenin çocuğudur. Daha ilkokuldayken okulda düzenlenen bir tiyatro etkinliğinde rol alan ve oyunculuğa ilgi duyan Çağdaş Onur Öztür üniversiteyi İzmir ege Üniversitesi peyzaj mimarlığı bölümünde okudu. Mezun olduktan sonra bir ilaç firmasında bir süre çalışan çağdaş onur Öztürk, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları bölümünü kazanarak bu bölümden mezun oldu. 2008 yılında yayınlanan Gazi dizisinde küçük bir rolde karşımıza çıkan Çağdaş onur Öztürk 2011 yılında Kıvanç Tatlıtuğ ve Merve Boluğur'un oynadığı Kuzey Güney adlı dizide kötü adam Barış rolünü üstlendi ve tanınmaya başladı. 2015 yılında Diriliş Ertuğrul dizisi kadrosuna dahil olan Çağdaş Onur Öztürk gösterdiği performans ile herkes tarafından alkışlanmaktadır.

9) Cengiz Coşkun (Turgut Alp)

Diriliş Ertuğrul Dizi Oyuncuları

29 Nisan 1982 tarihinde İstanbul'da doğan Cengiz Coşkun aslen Malatyalı bir ailenin çocuğu olup aynı zamanda Spor Akademisi mezunu olan oyuncular arasında yer alıyor. Profesyonel basketbolcu olan cengiz Coşkun 2002 yılında Best Model seçilerek oyunculuk ve modellik kariyerine başlamış, 2005 yılında Rüzgarlı Bahçe dizisinde rol alarak televizyon dünyasına adım atmıştır. 2012 yılında vizyona giren Fetih 1453 filminde de rol alan Cengiz Coşkun Dağ filminde oynamış ve 2013 yılından itibaren Survivor Ünlüler-Gönüllüler yarışmasına katılıp üçüncü sezonda mücadele etmiştir. Cengiz Coşkun, 2014 yılında TRT 1 de yayınlanan Diriliş: Ertuğrul dizisi kadrosuna dahil olmuş, gösterdiği performans ile hayran kitlesini artırmıştır. Turgut Alp karakteri ile karşımıza çıkan Cengiz Coşkun bu rolde çok iyi bir performans göstererek beğeni toplamıştır. Cengiz Coşkun hali hazırda profesyonel basketbol hayatına devam etmekte ve sporcu kişiliğini korumaktadır.


Paylaş:
Facebook Twitter WhatsApp Google+